خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس منتشر می‌شود

دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 13:46 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کتاب «رفیق خوشبخت ما» شامل خاطرات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از دوران دفاع مقدس توسط انتشارات سبط اکبر منتشر می‌شود.

 

به گزارش خط هشت، کتاب «رفیق خوشبخت ما» نوشته اسدالله و محمد محمدی‌نیا پس از پایان ماه مبارک رمضان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. این کتاب به خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. همچنین روایت‌هایی از مدافعان حرم در وصف سپهبد شهید سلیمانی به کتاب اضافه شده است.

قاسمی مدیر مسئول انتشارات «سبط اکبر» در مورد این کتاب اظهار داشت: پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی کتاب تک‌جلدی در بیان خاطرات او به قلم اسدالله محمدی‌نیا و محمد محمدی‌نیا آماده چاپ شد. همزمان با آماده شدن کتاب «رفیق خوشبخت ما» وصیت‌نامه‌ای از این شهید منتشر شد و تیم نویسندگان این کتاب تصمیم گرفتند تا وصایای این شهید را نیز به مطالب درون کتاب اضافه کنند و این عمل باعث شد تا زمان زیادی صرف نگارش آن شود.

وی در ادامه گفت: «کتاب رفیق خوشبخت ما» دارای فصل‌های مختلفی است که به خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس، سخنان مقام معظم رهبری و خاطرات ایشان با این شهید بزرگوار و … می‌پردازد. عکس‌هایی از دوران کودکی تا زمان قبل از شهادت قاسم سلیمانی نیز در بخش انتهایی ضمیمه کتاب شده است. خداوند در قرآن می‌فرماید زنده کردن یاد شهدا تقواست. درنتیجه ما باید یاد و خاطر شهدا را زنده نگه داریم.

مدیر مسئول انتشارات سبط اکبر درباره منابع مورد استفاده نویسندگان برای تدوین کتاب «رفیق خوشبخت ما» توضیح داد: کتاب با کمک بسیاری از منابع از جمله روزنامه‌ها، صحبت‌های رهبری که بخش اعظم این کتاب را شامل می‌شود و همچنین یک کتاب دیگر که به زندگی‌نامه شهید سلیمانی پرداخته بود، تدوین شد. است متأسفانه ما در گردآوری مطالب کتاب دسترسی به خانواده شهید سلیمانی نداشتیم.

قاسمی در ادامه با اشاره به این نکته که کتاب پیش از اربعین سردار آماده انتشار شده بود، گفت: به دلیل اضافه شدن بخش وصیت‌نامه و همچنین تعلل وزارت ارشاد اسلامی در صدور مجوز انتشار این کتاب تاکنون به تأخیر افتاده است. از طرفی بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده است، اما با همه این تفاسیر ما همچنان انگیزه خود را در به چاپ رساندن این کتاب حفظ کرده و مصمم در انتشار آن هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر کتاب‌های در دست انتشار مؤسسه نشر سبط اکبر اشاره کرد: کتاب «دایرة‌المعارف معاد» شامل ۲۰۰ سوال در حوزه برزخ، قیامت و بهشت و جهنم برزخی و پاسخ به آنها بر اساس قرآن و روایات را در نوبت نشر داریم. قصد داشتیم که چند کتاب قدیمی‌مان را نیز بازنشر کنیم که متأسفانه به دلیل کمبود بودجه این امر محقق نشد.

قاسمی در پایان گفت: ظرف یکسال گذشته کتاب‌های «چرا حجاب»، «فرزند بیشتر، زندگی شادتر» و «شیطان‌گرایی و فرقه‌های نو ظهور» را نیز منتشر کردیم که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

 

 

منبع: دفاع‌پرس

خواندن 241 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

https://media.farsnews.ir/Uploaded/Files/Images/1399/06/28/13990628000243_Test_NewPhotoFree.jpeg
هزاران کتاب، هشت سال دفاع مقدس را به زبان‌های ...
cache/resized/672067ae2c8ac9f3961f086700849138.jpg
چاپ دوازدهم کتاب «مربع‌های قرمز» خاطرات شفاهی ...
cache/resized/0c9be0cd8d40632216e730fe83bc171c.jpg
فرمانده سپاه رامسر با تاکید بر اینکه درس‌های دفاع ...
cache/resized/b15f01f1426d91ce1f5d094eca97f406.jpg
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از ...
cache/resized/be263f2052c001fbc7540a5e0959ff81.jpg
مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری ...
رونمایی مجازی پنج کتاب به‌مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس
به‌مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس و سه دهه فعالیت ...
cache/resized/3759cf2c4c4783f6ec0d8fadf42e563d.jpg
دو روز پیش به فاطمه سفارش داده بود برایش کفن ...
cache/resized/b2a88b335edd6ebc5fbf4d97328eca0a.jpg
«ناگفته‌های جنگ ۳۳ روزه» کتابی است که ویژگی‌های ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family