چاپ کردن این صفحه

کتابی بدون روتوش از یک زندگی یک شهید

دوشنبه, 12 آبان 1399 19:46 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اگر بخواهم به زبان کتابخون ها باهاتون صحبت کنم، کتاب دریادل یعنی کتاب دختر شینا بعلاوه کتاب آبنبات هلدار با کمی چاشنی کتاب فهیمه!

 به گزارش خط هشت، جواد یاراحمدی، مدیر مؤسسه کتابرسان در یادداشتی برای کتاب «دریادل» که آن را نشر ستاره‌ها منتشر کرده، نوشت:

یک کتاب لج‌درآرِ بامزه، که بر خلاف کتاب های قبلی سیره شهدا به جایی که اشک مون رو در بیاره، مدام وسط مطالعه کتاب گل‌خنده می زنیم.(چون شهید ماشالله یک کمی !!!! شوخ طبع هستند).

ولی امان از داستان هایی که با خنده شروع می شود، که آخرش بدجور می سوزاند.

کتابی بدون روتوش از یک زندگی یک شهید+عکس

 
اگر خیال می کنید که می خواین کتاب یکی از فرماندهان جنگ را بخوانید تا با سیره معرفتی شهید آشنا بشوید سخت در اشتباه اید، چون همسرشان ماشاالله خوب از خجالت شهید در اومدند.

چرا !!! چون بیشتر کتاب هایی که از شهدا خونده ایم، شهید را یک انسان آسمانی پر از کارهای خوب و به دور از هرگونه خطا به نمایش گذاشته است، تا جاییکه، خودمون را از شهدا خیلی دور، و دست نیافتنی می بینیم.

ولی این کتاب، اینقدر زندگی شهید را بی روتوش و خودمانی به نمایش گذاشته است که احساس می کنیم که در حق اینکه، ما تا الان شهید نشده ایم اجحاف شده است.

اگر بخواهم به زبان کتابخون ها باهاتون صحبت کنم، کتاب دریادل یعنی کتاب دختر شینا بعلاوه کتاب آبنبات هلدار با کمی چاشنی کتاب فهیمه!

کتاب دریادل درباره زندگی پر فراز و نشیب همسر فداکار و صبور شهید ابوالفضل رفیعی یکی از فرماندهان جنگ است که با لهجه مِشَدی (که نویسنده واقعا به خوبی از عهده آن بر آمده) نوشته شده است. که یادآور کلی خاطرات شیرین و نوستالژیک بچه های دهه ۶۰ به قبل است.

این کتاب نشان دهنده فداکاری ها و رشادت‌های همسران شهدا است چون شهید، شهید می شود اما همسر شهدا صحنه گردان مدیریت خانه، تربیت و بزرگ کردن کودکان، مبارزه با فقر و به طبع مشکلات پس از آن، کسب درآمد و پذیرایی از حرف مردم و از همه مهمتر ادامه دهنده راه شهید در طول یک زندگی روزمره است.

 

 

منبع: شهدای ایران

خواندن 119 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)