سردار سلامی در دیدار فرمانده جدید قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج:

هیچ عملیات فرهنگی به اندازه سفرهای راهیان نور بر روی جوانان و نوجوانان موثر نیست

چهارشنبه, 17 بهمن 1397 05:56 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جوان امروز ما با حضور در برنامه های راهیان نور، گذشته و حال را بهم پیوند خورده می بینند و هیچ عملیات فرهنگی به اندازه سفرهای راهیان نور بر جوان و نوجوان موثر نیست.

 

به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه ، سردار یعقوب سلیمانی، فرمانده جدید قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار نمود. سردار سلامی در این دیدار، ضمن تاکید بر ضرورت توسعه راهیان نور اظهار داشت: سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج از زمانی که فعالیت های خود در زمینه اردویی و راهیان نور را آغاز نموده است، همواره روش های درست و اصولی را به کار گرفته و الحمدالله بسیار موفق بوده است و سالانه شاهد حضور افراد زیادی در اردوهای بسیج هستیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی در مجموعه سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج وجود دارد که بر اساس آن، کارهای بسیار زیادی می توان انجام داد، افزود: برنامه های مردمی راهیان نور، استقبال از زائران غیر ایرانی اربعین حسینی، برگزاری همایش های بازسازی واقعه غدیرخم و برنامه هایی از این دست، حقیقتا انسان ها را منقلب می کند و کارهای تربیتی و فرهنگی بسیج که به جوهر محبت اخلاص، و مهربانی آغشته است، عمق دارد و دلهای مخاطبان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه باید حماسه های دفاع مقدس را به واقعیت نزدیک تر نمود و با برنامه های موثر آن را شبیه سازی کرد، به گونه ای که هیجان های عملیات ها به جوانان امروزی منتقل شود، تاکید کرد: نزدیک شدن مخاطبین برنامه های راهیان نور ،آنها را با هویت جنگ که شجاعت و ایمان و مجاهدت و ثبات قدم بود، نزدیک تر می کند و روح جاری و ساری در دفاع مقدس که منشا پیروزی بود را در زمان حال در بطن جامعه و به خصوص در جوانان و نوجوانان تسری می دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز اگر چه جنگ نیست، ولی راهیان نور برنامه ای برای ایجاد پیوند با فرهنگ و ارزش های انسان ساز دفاع مقدس می باشد و برنامه های بسیار خوب و فاخری از جمله نمایش آبی –خاکی «یک شب زندگی به سبک رزمندگی» که در منطقه عملیاتی هور و برای دانشجویان و نخبگان اجرا شده است، باید گسترش پیدا کند چرا که بازسازی برخی شاهکارهای عملیاتی در دفاع مقدس نشان می دهد که عقل مومنانه باعث می شود این چنین استراتژی ها و عملیات ها پیاده سازی شود و حقیقتا عقل غیرمومنانه، انجام این عملیات ها را ممکن نمی داند و مدرن ترین ارتش های دنیا هم زیر بار انجام این کارها نرفته و نخواهند رفت و بازسازی این حماسه ها، بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه جوان امروز ما با حضور در این چنین برنامه هایی، گذشته و حال را بهم پیوند خورده می بینند و حقیقت ها و شجاعت ها به او القا می شود، گفت: کارهای اردویی و گردشگری بسیج فوق العاده پرزحمت و پر فشار است، و با توجه به اثرگذاری آنها، تلاش برای تداوم و ارتقای آنها از نظر کمی و کیفی، کار بسیار بزرگی است و به نظر من، هیچ عملیات فرهنگی به اندازه راهیان نور بر جوان و نوجوان موثر نیست و جا دارد از مجموعه دست اندرکاران فعالیت های اردویی بسیج قدرشناسی نمود.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: راهیان نور نه فقط در چند استان، بلکه تمام سرزمین ایران را تبدیل به زیارتگاه کرده است و کشور تبدیل به جغرافیای کار جهادی و کار فرهنگی شده است. حقیقتا راهیان نور باعث شده است تا دفاع مقدس، فقط قطعه ای از تاریخ نباشد بلکه شبیه عاشورا بشود که همیشه زنده است؛ تا جایی که دشمن را با ابزارهای مخرب امروزی، که بعضا مانند سلاح اتمی عمل می کنند، بنابر فرمایش اخیر مقام معظم رهبری به خصوص در بخشی از دهه 70 و دهه 80 و در جنگ فرهنگی شکست داده است و آنها با راهیان نور به عنوان یکی از ابزارهای قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، این شکست را تجربه کرده اند.

وی در پایان ابراز داشت: امروزه میلیون ها زائر اربعین حسینی بر اساس قضا و قدر الهی می آیند و از کربلاهای ایران به کربلای حسینی، سفر می کنند و با تداوم این برنامه راهیان نور، و برنامه های از این دست، و صدور فرهنگ، معارف و ارزشهای دفاع مقدس، ان شالله این سفرها به زودی زود تا قدس هم ادامه پیدا خواهد کرد.

 

 

منبع بسیج

خواندن 189 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/1d165eac8eae2c98f65dd20d04430eb9.jpg
پدر و مادرش را برد مشهد. کار همیشگی‌اش بود. پدر و ...
cache/resized/3d06f051fe6ea6d7c6f1d7bc74af5612.jpg
«آنچه در خرمشهر گذشت» نوشته «محمود نجیمی»، کتابی ...
cache/resized/566555f8afe4c46bd5ff38760273a55b.jpg
«قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس پس از خواندن کتاب ...
cache/resized/5ce5c9899244f6a5be37e0de4568b324.jpg
دوباره بی‌سیم زدند و گفتند: «خانه را تکفیری‌ها ...
https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1398/04/17/13980417000426_Test_NewPhotoFree.jpg
کتاب «جندی مکلف» خاطرات یکی از محافظان شخصیت‌های ...
cache/resized/97a4950ebb990df3bdfab26bd3bc7722.jpg
گلعلی بابایی از انتشار نسخه ترکی آذری کتاب «شاهین ...
cache/resized/18dc97fc6da95538b97cd5f82660147f.jpg
آیین معرفی کتاب «روایت رهبری» (مناسبات جمهوریت و ...
cache/resized/b144d0295c7a568d7a7e9d5712530b6c.jpg
محسن صادق‌نیا با اشاره به تجلیل رهبر معظم انقلاب ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family