روز ۲۵۰ طوفان‌الاقصی| موشکباران اراضی اشغالی توسط حزب‌الله

چهارشنبه, 23 خرداد 1403 16:47 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جنگ در غزه در شرایطی وارد دویست‌وپنجاهمین روز خود شد که همزمان با ادامه بمباران غزه، جبهه شمالی در لبنان نیز شاهد بمباران شدید هوایی ارتش اشغالگر بود.

به گزارش خط هشت، 250 روز از جنگ در غزه می‌گذرد؛ جنگی که هرگز سران رژیم اشغالگر تصوری از طولانی‌ شدن آن تا این حد نداشتند؛ و این در حالی است که به هیچ یک از اهداف اولیه خود دست نیافته‌اند؛ علاوه بر این جنگ در شرایطی ادامه دارد که جبهه لبنان، عراق و یمن همچون روزهای اول به پشتیبانی از مقاومت غزه و عملیات‌های خود ادامه می‌دهند.

در این میان ارتش اشغالگر نیز با تکیه بر سلاح‌های اهدایی آمریکا همچنان به بمباران مناطق مختلف غزه و شمال لبنان ادامه می‌دهد؛ به‌طوری که از بامداد امروز بار دیگر چندین خانه مسکونی دیگر در غزه هدف این حملات قرار گرفت، در لبنان نیز یک فرمانده و سه رزمنده حزب‌الله در بمباران منطقه «جویا» در جنوب لبنان به شهادت رسیدند و رسانه‌های عبری‌زبان از آماده‌باش گسترده ارتش صهیونیستی از بیم پاسخ حزب‌الله خبر می‌دهند.

در حوزه تحولات سیاسی جنبش‌ حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای در خصوص پاسخ خود به طرح آتش‌بس اعلام کردند: «پاسخ ما [به توافق آتش‌بس] منافع مردم ما، توقف تجاوز به غزه و خروج کامل از نوار غزه را در اولویت قرار می‌دهد».

مهمترین تحولات روز 250 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

*********************************************************

13:37- خطر مرگ 3 هزار کودک غزه را به سبب سوء تغذیه تهدید می‌کند

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف): حدود 3000 کودک فلسطینی در نوار غزه به سبب سوء تغذیه و نبود دارو، با خطر مرگ روبرو هستند.

13:30- شهادت 14 فلسطینی در مناطق مختلف نوار  غزه

منابع بیمارستانی در نوار غزه از شهادت دستکم 14 فلسطینی در مناطق مختلف در جریان حملات مستمر جنگنده های رژیم صهیونیستی خبر دادند.

13:28- حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان با بمب‌های فسفری

جنگنده های رژیم صهیونیستی، شهرک الطیبه و شهرک عدیسه در جنوب لبنان را با بمبهای فسفری بمباران کردند.

13:25- آتش سوزی‌های گسترده در شمال فلسطین اشغالی در پی اصابت موشکهای حزب الله

حملات موشکی سنگین حزب الله به مناطق صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی سبب بروز آتش سوزی های گسترده شده است.

13:05- آژیرهای هشدار همچنان در شمال فلسطین فعال هستند

رسانه‌های رژیم اسرائیل از فعال شدن مجدد آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی خبر می‌دهند. گفته می‌شود احتمال نفوذ پهپادهای حزب الله به آسمان فلسطین اشغالی وجود دارد.

13:03- پیام حزب الله به تل‌آویو: به زودی حیفا

حزب الله در پوستری که به زبان عبری و عربی منتشر کرده، به صهیونیست‌ها هشدار داده به زودی بندر حیفای اشغالی را نیز هدف قرار خواهد داد.

13:00- احتمال تعطیلی مدارس شمال فلسطین اشغالی

رسانه های رژیم اسرائیل اوضاع در شمال فلسطین اشغالی را متشنج و بحرانی توصیف می‌کنند و از احتمال اینکه مدارس فردا تعطیل باشد، خبر می‌دهند.

12:46- حزب الله از شهادت رزمنده خود خبر داد

مقاومت اسلامی لبنان امروز چهارشنبه اعلام کرد که یکی از رزمندگانش در راه قدس به شهادت رسیده است.

12:44- بیانیه دهم حزب الله در حمله به پادگان ارتش اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد که رزمندگانش در حمله انتقامی، پادگان «زرعیت» ارتش اسرائیل را در شمال فلسطین اشغالی هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده‌اند.

11:56- بیانیه نهم حزب الله در حمله به سایت نظامی صهیونیست‌ها

حزب الله لبنان در بیانیه نهم امروز خود درباره عملیات تلاقی‌جویانه خود علیه اسرائیل اعلام کرد که سایت نظامی «الراهب» را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

11:54- بیانیه هشتم حزب الله در حمله به سایت نظامی ارتش اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان در هشتمین بیانیه خود اعلام کرد که سایت نظامی «رامیا» واقع در شمال فلسطین اشغالی را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

11:52- بیانیه هفتم حزب الله درباره حمله موشکی گسترده به شمال فلسطین

مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که به انتقام ترور فرماندهان خود، سایت نظامی «السماقه» ارتش اسرائیل را در بلندی‌های «کفرشوبای» اشغالی لبنان با موشک هدف قرار داده است.

11:51- بیانیه ششم حزب الله در مورد حمله به پایگاه هوایی «مرون»

صهیونیست‌ها حزب الله لبنان طی بیانیه‌ ششم خود اعلام کرد که پایگاه هوایی مرون ارتش اسرائیل را موشک‌باران کرده است.

در تصویر فوق گنبد رصد و جاسوسی ارتش رژیم اسرائیل در اثر حمله موشکی حزب الله تخریب شده شده است.

11:50- بیانیه پنجم حزب الله درباره حمله به پایگاه ارتش اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد که در پاسخ به عملیات ترور رژیم اسرائیل در شهرک جویا، رزمندگانش مقر ذخیره سپاه شمال ارتش اسرائیل را در پایگاه الجلیل و انبار مهمات آن در «عمیعاد» را با ده‌ها موشک و راکت کاتیوشا هدف قرار داده است.

11:27- وقوع حادثه دریایی در دریای سرخ

خبرگزاری رویترز به نقل از شرکت امنیت دریایی آمبری انگلیس گزارش داد که یک کشتی تجاری گزارش داد که در 67.7 مایلی جنوب غربی حدیده واقع در ساحل غربی یمن هدف قرار گرفته است.

11:20- حزب‌الله: صنایع دفاعی رژیم اشغالگر را هدف قرار دادیم

حزب الله لبنان در سومین بیانیه‌ خود درباره حمله موشکی علیه صهیونیست‌ها اعلام کرد که کارخانه صنایع نظامی «بلاسان» واقع در شهرک «ساسا (سعسع) را هدف قرار داده است و موشک‌ها به این شهرک اصابت کرده است.

11:06- دومین بیانیه حزب الله لبنان درباره حمله موشکی

حزب الله لبنان طی دومین بیانیه خود اعلام کرد که سایت نظامی «الرمثا» واقع در بلندی‌های «کفرشوبا» اشغالی را با موشک هدف قرار داده است.

10:51- وقوع آتش سوزی در پی حمله موشکی حزب الله به شمال فلسطین اشغالی

 

10:50- بیش از 200 موشک تاکنون به شمال فلسطین شلیک شده است

10:46- قطع برق صهیونیست‌ها تا هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی

حزب الله لبنان طی ساعت گذشته چند موج موشکی گسترده علیه رژیم اسرائیل راه انداخته که کل شمال فلسطین اشغالی را دربرگرفته و 32 شهرک صهیونیست نشین شاهد فعال شدن آژیرهای هشدار بوده است.

علاوه بر طبریه، عکا و صفد، شهر بندری حیفای اشغالی نیز شاهد انفجار بوده است. بلندی‌‌های کوه میرون که پایگاه نظامی میرون در آنجا قرار دارد، هدف این حمله نیز بوده است.

از شهر صفد اشغالی نیز خبر می‌رسد که در بیشتر مناطق این شهر برق قطع شده است. به گفته صهیونیست‌ها در ساعات گذشته، بیش از 200 موشک و راکت به شمال فلسطین شلیک شده است.

10:42- درخواست از صهیونیست‌ها برای دور شدن از مرز لبنان

رسانه های رژیم اسرائیل از قول ارتش این رژیم نوشتند که از ساکنان شهرک‌های صهیونیست نشین در شمال فلسطین خواسته شده است ده‌ها کیلومتر از مرز با لبنان فاصله بگیرند.

10:40- اذعان ارتش اسرائیل به ناتوانی در رهگیری‌ موشک‌های حزب الله

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در اولین واکنش خود به حمله موشکی حزب الله به ناتوانی پدافند این رژیم در رهگیری موشک‌های مقاومت لبنان اذعان کرد و گفت که حدود 90 موشک از لبنان شلیک شده که تعدادی از آن‌ها رهگیری و برخی در چند منطقه در شمال فلسطین اشغالی سقوط کرده و منجر به آتش سوزی شده است.

10:36- صهیونیست‌ها از بزرگترین‌ حمله موشکی حزب الله گفتند

رسانه های رژیم اسرائیل در ادامه واکنش‌ها به عملیات تلافی جویانه و انتقامی حزب الله علیه این رژیم نوشتند حمله موشکی امروز حزب الله بزرگترین حمله از ابتدای جنگ اخیر است.

10:17- فعال شدن آژیر هشدار حمله در 32 شهرک صهیونیست نشین

رسانه های رژیم اسرائیل در مورد حمله موشکی گسترده حزب الله به شمال فلسطین اشغالی نوشتند که آژیر خطر در 32 شهرک در شمال فلسطین تا صفد و طبریه که برای اولین باز اس سال 2006 سابقه نداشته، فعال شده است.

10:03- اصابت موشک‌های مقاومت لبنان به شهرک «ساسا»

رسانه های رژیم اسرائیل علاوه بر منطقه طبریه از اصابت موشک‌های حزب الله به شهرک صهیونیستی «ساسا» در منطقه الجلیل بالا خبر می‌دهند.

09:54- طرح اسموتریچ برای مجازات بانکی 3 میلیون فلسطینی کرانه باختری

وزیر دارایی اسرائیل قصد دارد در راستای مجازات مردم کرانه باختری اقدام به قطع ارتباط بانکهای اسرائیلی با بانکهای فلسطینی کند. این درحالی است که بانکهای فلسطینی تمام تراکنش‌های داخلی و خارجی خود را از مسیر بانکهای رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند.

در صورتی که اسموتریچ ارتباط بانک‌های کرانه باختری با جهان خارج را قطع نمایند، عملا بانک‌های این منطقه را به یک صرافی مبدل خواهند شد و بخش قابل توجهی از درآمدهای فلسطینی هایی که از مناطق تحت کنترل صهیونیست‌ها (اعراب 48) و از اردن و کشورهای خلیج فارس به کرانه انتقال می‌یابد، از دسترس خارج می‌شود.

همچنین در زمینه واردات و صادرات نیز منطقه کرانه باختری که تحت محاصره صهیونیست‌هاست علاوه بر محدودیت‌ها در زمینه تردد مسبوق افراد و کامیون‌ها، در زمینه دریافت و پرداخت برای محصولات (به ویژه مواد ضروری) هم دچار اختلال کامل خواهد شد.

09:44- شروع دور جدیدی از حملات موشکی حزب الله به شمال فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم اسرائیل از آغاز دور جدید حملات موشکی گسترده حزب الله به سمت فلسطین اشغالی در واکنش به ترور فرماندهان خود خبر می‌دهند.

 

09:43- شلیک بیش از 100 موشک و راکت به شمال فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم اسرائیل از شلیک بیش از 100 موشک و راکت از سمت لبنان به سمت اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند.

09:42- شنیده شدن صدای انفجار در منطقه طبریه

رسانه های صهیونیستی از شنیده شدن صدای چند انفجار در منطقه طبریه (دریاچه طبریه) خبر می دهند.

09:40- فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی

رسانه های رژیم اسرائیل از فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

صهیونیست‌ها شب گذشته سه تن از نیروهای ارشد حزب الله را ترور کردند و با توجه به اینکه در بین این افراد، فرماندهان میدانی نیز حضور دارد، براورد صهیونیست‌‌ها این است که حزب الله امروز حملات گسترده‌ای در واکنش به این ترور انجام دهد.

09:35- حملات توپخانه‌ای و راکتی مقاومت فلسطین به نظامیان صهیونیست در غزه

گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کرد که با راکت‌های 107 میلی‌متری مقر فرماندهی ارتش اسرائیل در منطقه «نتساریم» واقع در جنوب شهر غزه را هدف قرار داده است.

این گردان‌ها همچنین  اعلام کرد که با خمپاره تجمع نظامیان رژیم اسرائیل و خودروهای آن‌ها را در محورهای حمله متجاورین در شرق شهر رفح را هدف قرار داده است.

09:15- صهیونیست‌ها با پهپاد یک فلسطینی را در نزدیکی مرز غزه به شهادت رساندند

شبکه کان رژیم اسرائیل گزارش داد که ارتش این رژیم دیروز سه شنبه یک فلسطینی غیرنظامی را به بهانه اینکه قصد نزدیک شدن به مرز حائل بین غزه و اراضی اشغالی را داشتَ، با پهپاد ترور کردند و این در حالی است که فلسطینی مذکور صدها متر با مرز فاصله داشت.

08:40- یورش نظامیان صهیونیست به شرق نابلس

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس در کرانه باختری یورش بردند.

08:34- شهادت 12 فلسطینی در کرانه باختری طی دو روز گذشته در حملات مستمر اشغالگران

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد  که طی 48 ساعت گذشته، 12 فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون بیش از 550 فلسطینی در کرانه باختری در حملات صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.

05:42- آماده‌باش ارتش اسرائیل از بیم واکنش حزب‌الله

رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند که ارتش این رژیم از بیم واکنش گسترده حزب‌الله لبنان به شهادت یک فرمانده و سه رزمنده خود، در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برد.

04:22- 6 شهید در بمباران خانه‌ای در غزه

منابع فلسطینی از شهادت 6 نفر در بمباران خانه‌ای در محله «الشجاعیه» واقع در شرق شهر غزه خبر دادند.

03:12- حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به ایلات

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که بامداد امروز یک «هدف حیاتی» در بندر «ام‌الرشراش» (ایلات) واقع در جنوب فلسطین اشغالی را با چندین پهپاد مورد هدف قرار داده است.

02:23- شهادت یک فرمانده و سه رزمنده حزب‌الله

مقاومت اسلامی لبنان بامداد امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه «جویا» در جنوب لبنان، یک فرمانده میدانی و سه رزمنده حزب‌الله به شهادت رسیده‌اند.

طبق این اطلاعیه، «طالب سامی عبدالله» ملقب به «حاج ابوطالب» از فرماندهان میدانی حزب‌الله، «محمد حسین صبرا» ملقب به «باقر»، «علی سلیم صوفان» ملقب به «کمیل» و «حسین محمد حمید» ملقب به «ساجد» جزو شهدا هستند.

00:40- 12 شهید در کرانه باختری طی 48 ساعت گذشته

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که طی 48 ساعت گذشته 12 نفر در مناطق مختلف کرانه باختری با شلیک نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند.

در حال تکمیل... .

 

 

 

منبع:  تسنیم

خواندن 20 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/3a5a0148014eaa4edb5fa60f067c348f.jpg
یک فیلمساز پس از ۴۴ سال باعث پیدا شدن پیکر شهید ...
cache/resized/bc4ea58bf3a92f8fbec221c380de129b.jpg
کتاب «عطر گل‌های شقایق» خاطرات خود نوشت «حمید ...
cache/resized/a2f14cbaaa20370a35612524e231db1e.jpg
کتاب «مرواریدها» مجموعه داستان و خاطراتی از ...
cache/resized/36bf62d69dafbb0bf97a771ea4085114.jpg
کتاب «نینوایی در کرانه کارون» خاطرات جمعی از ...
cache/resized/2ed5608ad882de50dccfb85848ab284b.jpg
کتاب «نینوایی در کرانه کارون» خاطرات جمعی از ...
cache/resized/3b414121dbc080a630b0f96b3cc32645.jpg
«جبهه چشمان تو» مجموعه رباعیّات دفاع مقدّس «روح ...
cache/resized/31739084bab2887e5d14257daa3d153c.jpg
کتاب «سطر‌های سربلند» مجموعه مقالاتی در باب نظریه ...
cache/resized/391590a8aca5da3a1ddddb1d98711ec2.jpg
کتاب «رمل‌های بی قرار» مجموعه دلنوشته‌های زائران ...

مجوزها

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family