شهید‌بابایی دستی هم در تعزیه‌خوانی داشت. در مسیر ابیاتی را از تعزیه مسلم می‌خواند و حالت خاصی داشت. وقتی به هدف رسیدیم اقدامات و بررسی‌های لازم را انجام دادیم. با روش‌های پرواز در اوج و فرود روی هدف قرار گرفته و بمب و مهماتی را هم روی اهداف مورد‌نظر ریختیم. بعد از انجام یک گردش ۱۸۰ درجه مشاهده کردیم که هدف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته است

با توجه به حساسیت کاری پدر و شرایط جنگ، ما خیلی کم ایشان را می‌دیدیم. حقیقتش این است که پدرم هیچ وقت نبود و ما همیشه نبودش را حس می‌کردیم. او نیاز ما و خانه بود. سختی و تلخی نبودن‌های پدر بعد از شهادتش بیشتر حس شد. مادرم با اینکه سن و سالی نداشت، تربیت و پرورش چهار فرزند پسر را برعهده گرفت

من و عروسم کناری ایستادیم. سیدمهدی سوار شد. شیشه‌ها را یکی یکی نگاه می‌کردم و دنبالش می‌گشتم تا او را دیدم. تا نیمه بدنش را از شیشه بیرون آورد و گفت: «مادر! خداحافظ.» سیدجلال را هم دیدم کنارش نشسته بود. بیشتر از سیدمهدی نگران او بودم. فرزندش را بغل گرفتم و زیر لب زمزمه کردم: «خدایا! این بچه را ناامید نکن.» ماشین‌ها حرکت کردند

حاج حسن یک سال در دوره عقد و یک سال بعد از ازدواجمان من را دید. بعد از جانبازی‌اش ۳۷سال زندگی‌مان همیشه سختی بود. به هرحال این دوران گذشت و امیدوارم اجر ما را حضرت زهرا (س) بدهند

حمید بیشتر از فرزندان دیگرم در زندگی‌ام حضور دارد. خداوند می‌فرماید کسی که شهید می‌شود من خونبهایش می‌شوم. بعد از شهادتش، به عینه حضورش را دیدیم. من سه فرزند دیگر دارم، اما حمید را زنده‌تر می‌دانم. اصلاً فکر نمی‌کنیم حمید در جمع ما نیست. حمید آن‌قدر زنده است که به واسطه او زنده شدیم و باب دیگری به روی ما باز شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) تنها مسئولیت اجرای پروژه‌ها را به‌عهده دارد و در حیطه فعالیت‌های دولتی ورود نمی‌کند.


به گزارش خط هشت، از قزوین سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست هم‌اندیشی جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی استان قزوین که ظهر امروز در سالن جلسات باغستان برگزار شد، اظهار داشت: لازم است با قدرتمند کردن خود و همچنین خودکفایی در حوزه‌های مختلف، بتوانیم مقابل دشمنان ایستادگی کنیم در حالی که رفتار ناهنجار برخی از مسئولان و نرمش به‌سمت غرب، موجب تضعیف روحیه برخی از مردم شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه تصریح کرد: متأسفانه نظام سلطه در بخش‌های مختلف نفوذ کرده و مانع خودکفایی ایران در بسیاری از امور شده است.

وی افزود: تحریم‌ها در گذشته اثر چندانی بر کشور نداشت اما این روی خوش نشان دادن‌ها به غرب، موجب شده است که امروز تحریم‌ها کاملاً محسوس باشد.

محمد خاطرنشان کرد: مردم غیور ایران فشار اقتصادی فراوانی را متحمل می‌شوند این در حالی است که اگر مسئولان به تمام منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کردند این تهدیدها قطعاً تبدیل به فرصت می‌شد.

وی با بیان اینکه ایران چهارمین کشور در حوزه نفت و دومین کشور غنی در زمینه داشتن گاز طبیعی است، گفت: ایران اسلامی جزو 10 کشور معدنی دنیا قرار دارد اما متأسفانه به‌درستی از این نعمات الهی بهره‌برداری نمی‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه گفت: برداشت ما از معادن، سه‌دهم درصد برداشت معادن در دنیاست و به همین سبب مجبوریم بسیاری از مواد معدنی را وارد کنیم این در حالی است که معادن کشور تنها تا عمق 120 متر بررسی شده است و اگر به‌صورت رسمی و دقیق بررسی شود قطعاً در این زمینه به خودکفایی خواهیم رسید.

محمد عنوان کرد: زنجیره ارزش کشور در حوزه نفت و گاز کامل نیست زیرا با داشتن رتبه چهارم در حوزه نفت در دنیا، بسیاری از مواد پایین‌دستی صنعت نفت و گاز به کشور وارد می‌شود و ارز فراوانی از ایران خارج می‌شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه بخش پایین‌دستی صنایع نفت و گاز به‌لحاظ اشتغالزایی و اقتصادی برای کشور اهمیت بالایی دارد، تصریح کرد: متأسفانه نتوانسته‌ایم در این حوزه به خودکفایی برسیم و از کل اقلام پایین‌دستی تنها در 20 درصد آن توان تولید و دانش فنی داریم.

وی با یادآوری اینکه اکثر بذرهای کشور وارداتی است، گفت: حجم بالایی از مرغ لاین کشور از سوی شرکت‌های خارجی وارد می‌شود این در حالی است که اگر در این حوزه تحریم شویم، امنیت غذایی کشور دچار معضل خواهد شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه عنوان کرد: امروزه مواد اولیه کشاورزی و معدنی با هزینه سنگین استخراج می‌شود و مدیران، محصول را صادر و در نهایت بذر را با قیمت گزاف به کشور وارد می‌کنند.

محمد تصریح کرد: به‌جای اینکه این بودجه‌ریزی مبتنی بر سیاست‌های کلی نظام باشد، بودجه به پروژه‌هایی که ارزش افزوده تولید می‌کنند، اختصاص نمی‌یابند.

وی با بیان اینکه بودجه کشوری حدود دو هزار هزار میلیارد تومان است، افزود: از این میزان حدود یک‌هزار هزار و 500 میلیارد تومان به شرکت‌های دولتی تعلق گرفته است در حالی عموم شرکت‌های دولتی نیز زیان‌ده هستند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه گفت: هزینه‌های حقوق جاری کارمندان و انشعابات نیز قسمت اعظم دیگری از بودجه کل کشور را به خود اختصاص می‌دهد این در حالی است که تنها 80هزار میلیارد تومان به حوزه عمران در کل کشور اختصاص یافته است.

محمد عنوان کرد: پروژه‌های بسیاری در کشور وجود دارد که بی‌نتیجه رها شده‌اند در حالی که اگر تنها 10 درصد باقی‌مانده از بودجه تأمین شود آنگاه عملیات اجرایی مجدداً رونق می‌گیرد و به مرحله افتتاح پروژه خواهد رسید تا مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی با یادآوری اینکه قرارگاه خاتم برای توسعه زیرساخت‌های کشور تشکیل شد تا پروژه‌های عمرانی را احداث کند و به سازندگی بپردازد، اضافه کرد: الگوآفرینی برای اقتصاد مقاومتی مهمترین برنامه‌های امروز این قرارگاه به‌شمار می‌رود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه تصریح کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) تنها مسئولیت اجرای پروژه‌ها را به‌عهده دارد و در حیطه فعالیت‌های دولتی ورود نمی‌یابد.

عباس کاظمی، مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تا کنون قدم‌های مهمی در بخش عمرانی برداشته است.

وی افزود: عدم بیان ظرفیت‌هایی که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در کشور انجام داده، یکی از ظلم‌های بزرگی است که صاحبان تریبون و اصحاب رسانه به این دستگاه فعال انقلابی انجام داده‌اند.

کاظمی تصریح کرد: امروز در جنگ اقتصادی که با جنگ رسانه‌ای و ادراکی گسترده همراه شده است متأسفانه فضای رسانه‌ای غرب نیز تلاش می‌کند که امید را از جامعه ایرانی بگیرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین خاطرنشان کرد: دشمنان در تلاشند با نمایش افق سیاه و تار و همچنین تعریف روایت‌های غلط از فعالیت‌های ناب اجتماعی و عمرانی سپاه پاسداران سیاه‌نمایی کنند و در نهایت منجر به اندوه جوانان و ناامیدی آنان شوند.

آخرین بار وحید لباس‌هایش را پوشید و مقابل من ایستاد. پاهایش را به هم کوبید و دستش را کنار گوشش برد و به من احترام نظامی گذاشت. لبخند تلخی زدم و با گوشه روسری اشک‌هایم را پاک کردم. هنوز داغ مجید برایم تازه بود. نمی‌خواستم باور کنم وحید هم راهی شده است

شهید‌همت حتی به ما گفت نگذارید یخی که برای استفاده‌تان برده‌اید به دست دشمن بیفتد. تا این اندازه حساس بود. آن شب من و دستواره تا نوک خط اول رفتیم و از فرماندهان دسته خواستیم نوبت به نوبت عقب‌نشینی کنند. آمدیم تا رسیدیم به دژ مرزی. آنجا اتفاقی افتاد که بعد‌ها حکمتش را فهمیدم

به‌سراغ خانواده کم‌سن‌ترین شهید کشور، شهید ظفر خالدی رفتیم تا بیشتر با جزئیات زندگی این شهید بزرگوار آشنا شویم.

همسرم با سختی‌های مرزبانی آشنا بود. می‌دانست در مأموریت‌ها و موقعیت جغرافیایی که خدمت می‌کند قطعاً سختی‌های زیادی دارد، بااین حال عاشق کارش بود. هیچ وقت گله و شکایتی از او نشنیدم. هر زمان از سرکار به خانه بازمی‌گشت، همه خستگی‌اش را پشت در می‌گذاشت و با روی گشاده وارد خانه می‌شد

خیلی از کشور‌ها تصور نمی‌کردند ایران سیاست تعقیب متجاوز را دنبال کند. می‌گفتند سقوط بصره، سقوط حکومت صدام را به دنبال خواهد داشت. از این موقع به بعد فضای جنگ هم تغییر کرد. ما به سمت سیاست تعقیب و تنبیه متجاوز رفتیم و آن‌ها را به این نکته رساند شاید ایران جنگ را تا سقوط صدام دنبال کند

نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی امروز دومین روز از مرحله چهارم عملیات قهرمانان عراق را با هدف پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش آغاز کردند.

یادداشت

فرهنگ و هنر

رونمایی مجازی پنج کتاب به‌مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس
به‌مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس و سه دهه فعالیت ...
cache/resized/3759cf2c4c4783f6ec0d8fadf42e563d.jpg
دو روز پیش به فاطمه سفارش داده بود برایش کفن ...
cache/resized/b2a88b335edd6ebc5fbf4d97328eca0a.jpg
«ناگفته‌های جنگ ۳۳ روزه» کتابی است که ویژگی‌های ...
cache/resized/7fa24157f525e88cdca625904b8e7a84.jpg
«حاج احمد» روایتی است داستان‌گونه از زندگی ...
cache/resized/9cd4b6fcb3eda5b6156ad143d56f678a.jpg
همزمان با چهاردهمین سالروز مواجهه موفق حزب‌الله ...
https://media.farsnews.ir/Uploaded/Files/Images/1399/04/08/13990408000684_Test_NewPhotoFree.jpg
چاپ چهارم کتاب «پدر معنوی حزب الله»؛ خاطرات و ...
cache/resized/10851a4746f04505527327419774dbb8.jpg
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ...
cache/resized/f86bd1baa0196623b2e2b9ac2045a807.jpg
«پرواز با پاراگلایدر» روایت زندگی شهید مدافع حرم ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family