مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم علی‌اصغر الیاسی، اعزامی از استان البرز که در دفاع از حریم اهل بیت (ع) اول ماه محرم الحرام در سوریه به شهادت رسیده بود، صبح امروز در معراج شهدای تهران برگزار شد.

همسر شهید مدافع حرم «سعید انصاری» گفت: سعید معتقد بود، باید اجازه پاسداری از حرم حضرت زینب (س) را از برادرشان بگیرم. می‌گفت، حتما امام حسین (ع) باید قبولم کند تا کار‌های اعزامم به سوریه هماهنگ شود؛ اگر ارباب قبولم کند، حتما حضرت زینب (س) مرا می‌پذیرد.

بعد از شهادت، همسر و فرزندانش به زیارت حضرت زینب (س) مشرف می‌شوند. شبی بعد از این سفر، همسرش در خواب «محمد» را می بیند و از او می‌خواهد که به خانه برگردد ولی «محمد» می‌گوید که کار دارد و نمی‌تواند برگردد.

مدافع حرم «علی‌اصغر الیاسی» همزمان با ایام محرم به غافله شهدا پیوست.

شهید طالبی طلبه‌ای که رهرو خط سرخ شهادت بود و در تمام دوران کوتاه زندگی خویش پیرو و طالب حق و حقیقت بود، با شهادتش به آن دست‌یافت.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهیدان مدافع حرم سید جلال حبیب‌الله‌پور و سید سجاد خلیلی عصر دیروز با حضور اعضای خانواده شان، در معراج شهدای تهران برگزار شد. شهید سید جلال حبیب‌الله‌پور، از رزمندگان لشکر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران روز دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه در منطقه درعا در سوریه به شهادت رسید. همچنین شهید «سیدسجاد خلیلی» متولد سال ۱۳۷۲ از روستای «متکازین» شهرستان بهشهر و پاسدار لشکر ۲۵ کربلا مازندران در دومین سفر خود به سوریه در ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ به شهادت رسید.

پیکرهای مطهر دو شهید مدافع حرم مازندران وارد وطن شده و این پیکرها فردا دوشنبه وارد مازندران می‌شود.

همیشه طوری سخن می‌گفت که انگار جنگی نیست و همه چی آرام است. اصلاً نمی‌گفت: جایی که هستیم خطرناک است یا الان عملیات داریم، اما عکس‌هایی که می‌فرستاد بیشتر کنار تانک، نفربر و مهمات جنگی بود. می‌گفتیم این عکس‌ها چیه می‌فرستی، می‌گفت: یک روزی شاید لازم بشه.

زمان گذشت و خبری خوشحال کننده به «محمد» رسید؛ او فهمید که به زودی صاحب یک دختر خواهد شد. «محمد» تصمیم گرفته بود نام مادرش یعنی «مریم» را برای دخترش انتخاب کند. شهید در میان برادرانش بزرگترین فرزند بود. 7 ماه از انتشار خبر خوشحال کننده پدر شدن محمد بیشتر نگذشته بود که... خبر شهادت «محمد» رسید.

محمد جواد موسوی گفت: حدود شش روز از اعزام حسن به سوریه گذشت که خبر شهادتش را شنیدم. برای من مثل یک خواب بود. هم پای سفره عقد او بودم و هم هنگام تدفین‌اش تلقین خواندم؛ تا مدت‌ها نمی‌توانستم با این موضوع کنار بیایم، اما غبطه خوردم که عاشقانه و با ایمان قوی به استقبال شهادت رفت.

شهید «علیرضا بابایی» از شهدای مدافع حرم استان مرکزی است که با آرزوی شهادت عازم عراق و جبهه نبرد با تکفیری ها شد و اینجاست که کبوتر دل با شوق پرواز آسمان، سر بر آستان بندگی می ساید و روح ملکوتی با قبای سپید شهادت، از خاک به افلاک کوچ می کند.

همیشه می‌گفت: می‌خواهم سرباز واقعی آقا امام زمان (عج) باشم. الحمدلله موفق هم شد. در سپاه آموزش‌های سنگینی داشت. تاکتیک‌های نظامی خیلی سخت بود. من نگران بودم که ابوالفضل نتواند آموزش‌های سپاه را تحمل کند، اما از آنجا که ورزشکار بود وکشتی‌گیر، بدن آماده‌ای داشت و موفق شد تاکتیک‌های نظامی زیادی را یاد بگیرد و در فنون نظامی و رزمی تبحر خاصی پیدا کرد.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/a5dd5db7786510cc7c252412c1c93868.jpg
عارفه مرادی با بیان اینکه در وضعیت اجتماعی امروز
cache/resized/a9f859c600174eb51ab46c0740c97f3e.jpg
در بخشی از کتاب «سلام بر ابراهیم» آمده است: «آن
cache/resized/fcf135d1606d96b4fc6723d4f214d771.jpg
اولین فیلم داستانی شهدای مدافع حرم، با عنوان
cache/resized/ee0afd5563d767d0cf5adefcf5155afa.jpg
عباس: اون چیزی که خیلی سفارش شده، جهاد در راه
cache/resized/89ba2ef5d642f78fe6f3f0783c546dd9.jpg
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی خیال
cache/resized/57f16922be38ddbf1b8031c3f59f670e.jpg
ماجرایی که به اعتقاد رهبر انقلاب آن‌را باید در
cache/resized/2c4ec9ced5132abef4541c2db4c1b6f3.jpg
قسمت هشتم سری دوم مجموعه مستند «ملازمان حرم»
cache/resized/b5b199eec32c1402d3415b21b276ccd1.jpg
در بخشی از کتاب «سلام بر ابراهیم» آمده است: «این
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family