جانشین فرمانده ناجا: غرق‌شدن اتباع افغانستانی صحت ندارد / ‌راه‌اندازی قرارگاه پهپادی برای کنترل کویر

دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 13:34 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گروه استان‌ها ــ جانشین فرمانده ناجا گفت: به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود فتنه غرق‌شدن اتباع افغانستانی را به مرزبانان ناجا نسبت داد و ‌این موضوع به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد.


 به گزارش خط هشت، سردار ‌قاسم رضایی‌ در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی استان یزد خاص و مسیر تردد شمال و مناطق غرب به جنوب و شرق کشور است خاطرنشان کرد: بخشی از مناطق این استان کویری است که در گذشته جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر بوده اما نیروی انتظامی با ایجاد سازوکارهای مناسب در دو دهه اخیر اقدامات بسیار مؤثری را انجام داده است.

وی ضمن اشاره به مجاهدت‌های شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" در شرق کشور اضافه کرد: با فعال شدن قرارگاه‌های عملیاتی ناجا در کویر، دیگر شاهد اقدامات خاصی از سوی اشرار در این منطقه نبوده‌ایم.

بیشتر بخوانید

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن اشاره به فعال شدن پایگاه‌های "پهپادی" در استان سمنان گفت: مرکز پهپادی در آن استان، مسئولیت رصد کویر را به‌عهده دارد و سازوکار پلیس در منطقه کویر، تقویت اشراف اطلاعاتی و رده‌های عملیاتی پلیس است.

سردار رضایی تصریح کرد: اقدامات مؤثری که ایران اسلامی در بحث مبارزه با مواد مخدر در این چند سال انجام داده در جهان بی‌سابقه بوده و به همین جهت است که رئیس مبارزه با جرم جهانی سازمان ملل در سال 85 از جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان  کشور خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر در دنیا یاد کرد.

موضوع غرق‌شدن اتباع افغانستانی صحت ندارد

جانشین فرمانده ناجا در پاسخ به سؤالی در خصوص ماجرای غرق‌شدن اتباع افغانستانی در نقطه صفر مرزی گفت: جمهوری اسلامی یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه و پرچمدار مقابله با استکبار جهانی است و تمام معادلات و منافع نامشروع استکبار جهانی به‌ویژه دولت و ارتش تروریستی آمریکا را به هم زده است.

سردار رضایی با یادآوری اینکه استکبار جهانی هر روز به‌دنبال ایجاد توطئه و فتنه جدیدی برای ایران است ادامه داد: یکی از فتنه‌هایی که آنها درست کرده و به مردم شریف و مسلمان افغانستان القا کرده‌اند این موضوع بوده است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: زمانی که موضوع غرق‌شدن تعدادی از اتباع مطرح شد بلافاصله با فرمانده مرزبانی "تایباد" تماس گرفتم و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده، مشخص شد چنین موضوعی وجود نداشته و اصلاً چنین روحیه‌ای در مرزبان‌های ایران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی 40 سال است که میزبان بیش از 3 میلیون نفر از مردم شریف و مسلمان افعانستان است خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان این موضوع قابل باور نیست و نمی‌شود این فتنه را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

رضایی گفت: دولت و ملت مسلمان افغانستان که 40 سال درگیر فشار جنگ‌های داخلی است و تنها حامی آنها ایران است باورشان نیست که این موضوع مربوط به مرزبانان جمهوری اسلامی باشد و قطعاً به‌زودی این فتنه به‌دست ملت افغانستان برملا خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با ابراز اینکه هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و افعانستان وجود داشته است تصریح کرد: در 6 سال گذشته حداقل 5 نشست با مسئولان این کشور در سطح ملی و 3 نشست در شهرهای مرزی و همچنین تهران و کابل داشته‌ایم.

وی ادامه داد: وقتی که چنین همکاری و تعاملات نزدیک و بسیار خوبی بین 2 کشور وجود دارد مطرح کردن این فتنه توسط رسانه‌های معاند و بیگانه، تعجب‌آور بود و مردم افغانستان این کارهای غیراخلاقی رسانه‌های معاند را جواب خواهند داد.

سردار رضایی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز با 15 کشور همسایه از جمله افغانستان ارتباط بسیار تنگاتنگ داریم و منافع و امنیت افغانستان و آرامش مردم این کشور، آرامش و امنیت ما است.

گفتنی است، سردار "رضایی" جانشین فرمانده ناجا از فرزندان شهیدان "محمددهقان نیری" و "ایرج صفاری" از شهدای ناجا تجلیل و همچنین با شهید زنده سردار "حاج کاظم میرحسینی" از همرزمان و یادگاران دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

خواندن 23 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/b1e31145278b772dc07bd3d1efae93cc.jpg
«بابا‌نظر» از کتاب‌های موفق ادبیات دفاع‌مقدس است ...
cache/resized/7ac5223673e81ba9d5d466162e602558.jpg
رمان نوجوان «اذان بی‌موقع» پنجمین کتاب داستانی ...
cache/resized/80b07fcd462383f2bb92aa763d71cb43.jpg
مستند داستانی و تاریخی «چریک» شامل خاطرات جانباز ...
cache/resized/ca714e3c3e841a6fb9afd7698d43fe60.jpg
در بخشی از کتاب «من و عباس بابایی» خاطره جالبی از ...
cache/resized/24c95ab97a59bc0b94e70784e0befbc7.jpg
کتاب «رفیق خوشبخت ما» شامل خاطرات سردار سپهبد ...
cache/resized/875a38e73b1e495b3b7ac152c3af1ec1.jpg
آنچه خواندید،‌ بخشی از کتاب مهاجر عشق،‌ ...
cache/resized/2f45f382b051e15b91222313fa2a61ce.jpg
«دست و دل‌باز بود و حبّ دنیا نداشت. تا جایی که ...
cache/resized/32303e6dd9acab3d61dc225b658daf01.jpg
کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» اگرچه در زمره‌ کتاب‌های ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family