برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای بانوان با موضوع سبک زندگی اسلامی

جمعه, 28 آذر 1399 18:12 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مشاور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در امور بانوان و خانواده با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این حوزه در ماه‌های گذشته از برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری کارگاه با موضوع سبک زندگی اسلامی خبر داد.

 

به گزارش خط هشت؛  مشاور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در امور بانوان و خانواده با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این حوزه در ماه‌های گذشته از برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری کارگاه با موضوع سبک زندگی اسلامی خبر داد. زینب اختری با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای حوزه بانوان و خانواده گفت: زنان شاغل در هر دستگاه نقش مهمی را در افزایش بهره‌روی و دستیابی به اهداف آن دستگاه دارند، در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعداد زیادی از بانوان در حوزه‌های تخصصی مشغول فعالیت هستند و در این میان یکی از معاونان وزارتخانه نیز از میان بانوان انتخاب شده است، این در حالی است که تعدادی از خانم‌های توانمند، برای مدیریت حوزه‌های مختلف به عنوان مدیران کل ستادی و همچنین معاونان استان‌ منصوب شده‌اند.

اختری اضافه کرد: در کنار آن، بخش زیادی از جامعه هدف این وزارتخانه در حوزه ماموریت‌های سه‌گانه خصوصا در حوزه صنایع‌دستی را بانوان تشکیل می‌دهند که عمدتاً نیز بانوان سرپرست خانوار هستند، لذا برنامه‌ریزی برای این حوزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی در ادامه گفت: برنامه‌های مختلفی را برای حوزه بانوان و خانواده در این وزارتخانه دنبال می‌کنیم که یکی از آن‌ها برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی است، ضمن این که تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این حوزه است و در همین خصوص همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس از خانم کلثوم داجلری یکی از بانوان شاغل در وزارتخانه که همسر شهید است تجلیل به‌عمل آمد.

مشاور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در امور بانوان و خانواده، افزود: در حوزه صنایع‌دستی تعداد قابل توجهی از فعالان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، در حوزه میراث‌فرهنگی خصوصا میراث ناملموس بسیاری از آیین‌ها و مراسم مربوط به جایگاه و نهاد خانواده است، در حوزه گردشگری نیز تعداد قابل توجهی از کارشناسان و مدیران بخش‌های خصوصی را بانوان تشکیل می‌دهند که شناسایی آن‌ها و ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود می‌تواند به یک برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه منجر شود.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که به‌عنوان عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین عضو شورای عفاف و حجاب در این وزارتخانه فعالیت می‌کنم، برنامه‌های خوبی را برای بانوان در حوزه‌های مختلف در دست برنامه‌ریزی و اقدام داریم.

اختری یادآور شد: به زودی نشستی را یا به صورت حضوری یا به صورت مجازی با مشاوران بانوان و امور خانواده ادارات کل و مجموعه‌های زیرنظر وزارتخانه برگزار خواهیم کرد و در آن نشست مهم‌ترین برنامه‌های این حوزه تشریح و برای اجرای آن‌ها برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی در پایان گفت: با توجه به گستره فعالیت‌های حوزه‌های سه‌گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، قصد داریم در فراخوانی مهم‌ترین استعدادها و ظرفیت‌های بانوان و همچنین برنامه‌های مهم در خصوص حوزه زنان و خانواده را شناسایی و اجرایی کنیم.

 

 

منبع: فارس

خواندن 174 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/2939fd2f0a823c54e1dada688fbbd464.jpg
به گزارش خط هشت، کتاب «حوض خون»؛ روایت زنان ...
cache/resized/13dde8a9aa1b74506b328e8e5a5c0778.jpg
همزمان با سالگرد شهادت سپهبد شهید صیاد شیرازی دو ...
cache/resized/78c053db86df7dc74f7e41bd15ea49b8.jpg
بابک نوری هریس در بوکمال به شهادت رسید؛ در خط ...
cache/resized/9c0187af66a194c61234d028a54a2adb.jpg
کتاب «پسری با تی‌شرت کلاه‌دار»، از سوی انتشارات ...
cache/resized/38f65d0bf0dae1d6efed2a9a179bd4fb.jpg
رئیس حوزه هنری یزد از انتشار کتاب «به من نگو ...
cache/resized/07a1ba1ea3d45a669b37bea09ed09c13.jpg
کتاب «روز‌های دشوار مبارزه» خاطرات علی تمَسُّکی ...
cache/resized/be9bd609744dd041dc0ca70afc58b491.jpg
کتاب «حجره شماره دو» روایتی است از یک انقلابی ...
cache/resized/9d517be152a76808b6a6e7ff163085e6.jpg
کتاب «خون دلی که لعل شد» شامل خاطرات خودگفته مقام ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family